گیاهان پوششی و رونده بدون دیدگاه
نگارنده: باغ شیشه‌ای در تاریخ: ۱۹ بهمن ۱۳۹۲

معرفی آساروم

آساروم

نام انگلیسی

Wild Ginger

نام علمی

Asarum caudatum

فارسی رایج

آساروم

فارسی اصیل

ندارد

معیار زیبایی

رنج قیمت

از خانواده

Aristolochiaceae

خاستگاه

شمال غربی آمریکا( از بریتیش کلمبیا تا کالیفرنیا و مونتانا)

 

گیاهان دائمی همیشه‌سبز و ریزوم‌دار با برگ‌های بزرگ کلیومی شکل براق به رنگ سبز تیره است که قطر آن‌ها بسته به گونه به 5/2 تا 20 سانتی‌متر می رسد و هر کدام روی دمبرگی به طول 25 سانتی‌متر قرار دارند. برگ‌ها همپوشانی کرده و پوششی پرشاخ و برگ ایجاد می‌کنند گل‌های غیرعادی زنگوله‌ای شکل به رنگ قهوه‌ای متمایل به قرمز در بهار ظاهر می‌شود که اغلب در زیر برگ‌ها مخفی می‌مانند.تجربه ی باغ شیشه ای در کشت و کار این گیاه در فضای سبز نشان میدهد که کاشت ان در کنار گیاهانی همچون بنفشه و لیزیماکیا و فرانکینیا و گیاهان رشد متوسط و کند رشد دیگر ، کار بسیار بسیار بسیار بسیار اشتباهیست چرا که پس از مدتی اثری از آنان باقی نمی ماند چون این گیاه بسیار مهاجم بوده!! ولی کاشت ان مثلا با ارودیوم و پاپیتال و عشقه و غیره بلامانع است.

نیازها: این گیاه به سرما مقاوم بوده و نیاز به سایه نسبی تا کامل و رطوبت فراوان داشته و بهترین رشد را در خاک‌های حاصلخیز و مرطوب با pH خنثی تا اسیدی و آبیاری منظم دارد. گرچه در خاک‌های با زهکشی خوب که مرتب آبیاری و گاهی کوددهی می‌شوند نیز رشد می‌کند. حلزون و لیسه از آفات مهم آن هستند.

افزایش: از طریق کاشت بذرهای تازه رسیده و تقسیم بوته در اوایل بهار قابل افزایش است.

 

آساروم

آساروم

باغ شیشه‌ای
و بوی باغچه را ، باد، روی فرش فراغت نثار حاشیه صاف زندگی می کرد. و مثل بادبزن ، ذهن ، سطح روشن گل را گرفته بود به دست و باد می زد خود را ......
دیدگاه های شما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

محصولات فروشگاه

تست یکتشت

تست یک

باغ شیشه ای - جامع ترین ژورنال گل و گیاه ایران - سایتی برای با کلاس ها

باغ شیشه ای

برای عضویت دركانال تلگرامی باغ شیشه ای کلیک کنید