گیاهان پوششی و رونده ۳ دیدگاه
نگارنده: باغ شیشه‌ای در تاریخ: ۹ بهمن ۱۳۹۲

معرفی آرکتوتکا

آرکتوتکا

نام انگلیسی

Cape weed

نام علمی

Arctotheca calendula

فارسی رایج

آرکتوتکا

فارسی اصیل

ندارد

معیار زیبایی

رنج قیمت

از خانواده

Asteraceae

خاستگاه

ایالت کیپ در آفریقا جنوبی

 

گیاهی دائمی همیشه سبز و ریزوم دار کم رشد با برگ‌های طوقه‌ای است. برگ‌های آن طویل به طول حدود 15 سانتی‌متر بوده که سطح روی آن‌ها سبز خاکستری و سطح زیر آن‌ها پوشیده از کرک‌های نقره‌ای است. برگ‌ها دندانه‌های عمیقی داشته و پوشش ضخیمی به ارتفاع کمتر از 30 سانتی‌متر ایجاد می‌کنند. گل‌های زرد به قطر 5 سانتی‌متر و شبیه گل گازانیا در سراسر سال ظاهر شده و بیشترین گلدهی آن در بهار است.

 

نیازها: در محل‌های آفتابی که نیاز به یک گیاه پوششی کوتاه و پررشد می‌باشد گیاه مناسبی است و حتی در شیب‌ها و جایی که خاک فقیر است خوب خواهد شد. از آنجا که به سرعت گسترش می‌یابد برای محل‌های کوچک مناسب نیست و می‌تواند به صورت مهاجم درآید (اما به راحتی می‌توان آن را حذف کرد). بعد از کاشت تا زمان استقرار گیاهان باید بطور منظم آبیاری انجام شود ولی پس از استقرار نیاز به آبیاری متوسط تا کم دارد. گیاهان ممکن است در زمستان دچار سرمازدگی شود اما با گرم شدن هوا به سرعت رشد خواهد کرد.

افزایش: از طریق کاشت بذر یا تقسیم بوته در بهار قابل افزایش است.(والا این چیزی که ما دیدیم اصلا نیازی به تکثیر نداره!:دی)

 

آرکتوتکا

آرکتوتکا

باغ شیشه‌ای
و بوی باغچه را ، باد، روی فرش فراغت نثار حاشیه صاف زندگی می کرد. و مثل بادبزن ، ذهن ، سطح روشن گل را گرفته بود به دست و باد می زد خود را ......
دیدگاه های شما

3 پاسخ به "معرفی آرکتوتکا"

  1. ع گفت:

    سلام ما باغچه ای داریم دو در سه تقریبا، که توش چند تا گل رز هست. به نظر شما چه گیاه پوششی براش خوبه که گل هم داشته باشه.توی ظهرها کاملاآفتاب گیره و تقریبا هم مستقیم.ممنون

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

محصولات فروشگاه

تست یکتشت

تست یک

باغ شیشه ای - جامع ترین ژورنال گل و گیاه ایران - سایتی برای با کلاس ها

باغ شیشه ای

برای عضویت دركانال تلگرامی باغ شیشه ای کلیک کنید