گیاهان پوششی و رونده ۳ دیدگاه
نگارنده: باغ شیشه‌ای در تاریخ: ۲۱ بهمن ۱۳۹۲

معرفی استاکیس

استاکیس

نام انگلیسی

Lamb’s ears

نام علمی

(Stachys byzantina (syn S. lantana, S. olympica

فارسی رایج

استاکیس

فارسی اصیل

گوش بره

معیار زیبایی

رنج قیمت

از خانواده

Lamiaceae

خاستگاه

ایران،ترکیه و ارمنستان

 

 گیاهی چندساله همیشه‌سبز تا خزان‌شونده است. دارای برگ‌های سفید خاکستری با سطح خز مانند است. برگ‌ها تخم‌مرغی نوک‌تیز و ضخیم به طول 10 تا 15 سانتی‌متر است و ساقه‌های خزنده آن پوشش سختی از برگساره ایجاد کرده و در حین گسترش یافتن ریشه‌دار می‌شوند.

    گیاهان به جز در تابستان پوشش یکنواختی به ارتفاع حدود 20 سانتی‌متر ایجاد می‌کنند و در تابستان ساقه‌های گل به طول 30 تا 40 سانتی‌متر ظاهر می‌شوند که در انتهای آن‌ها گل‌های کوچک به رنگ ارغوانی متمایل به صورتی بصورت فراهم ردیف شده‌اند.

 

نیازها: این گیاه کم‌توقع است و خاک آن باید دارای زهکشی خوب باشد. بهترست به عنوان پوشش سطوح کوچک بکار رود چون لازم است هرچند وقت مهار شود. سرمای نزدیک یخبندان برگساره گیاه را از بین می‌برد و در این حالت باید برگ‌های از بین رفته در اواخر زمستان یا اوایل بهار قبل از شروع رشد جدید حذف شوند.

    بعد از اتمام گلدهی شاخه‌های گل حذف شوند تا زیبایی گیاه حفظ شود. این عمل همچنین مانع تشکیل بذر می‌شود، چون بذرها ریزش کرده و به صورت خود کشت باعث افزایش گیاهان در محل می‌شود. بعد از چندین سال لکه‌های لخت در محل ظاهر می‌شود که در این صورت باید گیاهان را از بستر خارج کرده و پس از تقسیم، قسمت‌هایی که ریشه‌های خوب دارند دوباره کشت شود.

افزایش: از طریق کاشت بذر یا تقسیم بوته در بهار قابل افزایش است.

 

گل گوش بره

گل گوش بره

باغ شیشه‌ای
و بوی باغچه را ، باد، روی فرش فراغت نثار حاشیه صاف زندگی می کرد. و مثل بادبزن ، ذهن ، سطح روشن گل را گرفته بود به دست و باد می زد خود را ......
دیدگاه های شما

3 پاسخ به "معرفی استاکیس"

  1. آیدا گفت:

    Attachment

    ممنون میشم بگید اسم این گیاه چیه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

محصولات فروشگاه

تست یکتشت

تست یک

باغ شیشه ای - جامع ترین ژورنال گل و گیاه ایران - سایتی برای با کلاس ها

باغ شیشه ای

برای عضویت دركانال تلگرامی باغ شیشه ای کلیک کنید