گیاهان پوششی و رونده ۲ دیدگاه
نگارنده: باغ شیشه‌ای در تاریخ: ۱ بهمن ۱۳۹۲

معرفی آرتمیزیا

آرتمیزیا

نام انگلیسی

Silver spreader

نام علمی

Artemisia caucasica

فارسی رایج

آرتمیزیا

فارسی اصیل

ندارد

معیار زیبایی

رنج قیمت

از خانواده

Asteraceae

خاستگاه

مناطق قفقاز

 

این گونه گیاهی بسیار ظریف و نرم و اعیونی و دائمی و همیشه‌سبز متراکم و پهن‌شونده ،که با برگ‌های خاکستری نقره‌ای با بریدگی‌های ظریف و جلای نقره‌ای و روی آن ظاهر می‌‌شوند. ارتقاع آن کمتر از 15 سانتی‌متر است. گل‌های کوچک و زرد آن که غیرقابل توجه هستند در تابستان ظاهر می‌شوند.

 

نیازها: این گیاه خاک‌های با زهکش بالا را ترجیح داده و گرما، سرما و آبیاری نامنظم در تابستان را تحمل می‌کند. در خاک‌های سنگین با زهکشی ضعیف عمر گیاه کوتاه می‌شود. برای حفظ حالت فشرده باید در پاییز از پایین بریده شوند و انواع بوته‌ای در بهار سربرداری شوند. گیاهان استقرار یافته اشتعال کاه هستند (باعث کند شدن آتش‌سوزی می‌شوند).

افزایش: از طریق کاشت بذر در بهار یا پاییز، تقسیم بوته در بهار یا پاییز و یا ریشه‌دار کردن قلمه‌های سبز یا پاشنه‌دار قابل افزایش است.

 

آرتمیزیا

آرتمیزیا

 

 

باغ شیشه‌ای
و بوی باغچه را ، باد، روی فرش فراغت نثار حاشیه صاف زندگی می کرد. و مثل بادبزن ، ذهن ، سطح روشن گل را گرفته بود به دست و باد می زد خود را ......
دیدگاه های شما

2 پاسخ به "معرفی آرتمیزیا"

  1. Maziyar گفت:

    Attachment

    salam aghai sajjadi vaght bekheir khste nabshid agar momkene mikhstam esme in gol ro beporsam hamoni ke kenar gole naz hashie kari shode va rangesh roshane merci

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

محصولات فروشگاه

تست یکتشت

تست یک

باغ شیشه ای - جامع ترین ژورنال گل و گیاه ایران - سایتی برای با کلاس ها

باغ شیشه ای

برای عضویت دركانال تلگرامی باغ شیشه ای کلیک کنید