گل های بیرونی ۸ دیدگاه
نگارنده: باغ شیشه‌ای در تاریخ: ۱۳ مرداد ۱۳۹۲

معرفی گل هوستا

هوستا

نام انگلیسی

Plantain Lily

نام علمی

Hosta spp

فارسی رایج

هوستا

فارسی اصیل

ندارد

معیار زیبایی

رنج قیمت

از خانواده

Asparagaceae

خاستگاه

شمال شرق آسیا
میزان درجه سختی این گیاه
نگهداری از این بوته آسان است
نگهداری از این بوته سخت است

 

 

گیاهی چند ساله خزان شونده است که بیشتر به عنوان گیاه برگساره ای اهمیت دارد.هر گیاه توده یا دسته ای از برگها با دمبرگ طویل با گسترش کند تولید میکند که همپوشان بوده و تپه ای از برگها را ایجاد میکنند.

دمگل های باریک از بالای برگها(در بعضی از واریته ها درست در بالای برگها) در اواخر بهار یا تابستان ظاهر شده و حامل گل های کوچک زنگوله ای شکل به رنگ سفید یا بنفش هستند.این از ویژگی های اصلی گیاه است اما تنوع در زیبایی و شکل ظاهری این گیاه بسیار زیاد است.برگها ممکن است به تقریب گرد،قلبی شکل یا نیزه ای باشند که دارای سطح صاف یا با پوشش باشند.بعضی از گیاهان دارای برگهای براق و برخی به وسیله گردی خاکستری پوشیده شده اند.

رنگ برگها از خاکستری و آبی تا سبز روشن و تیره متنوع است.ترکیبات ابلق فراوان بوده و ترکیبی از رنگهای کرمی یا زرد با دیگر رنگها در آنها دیده میشود.اندازه برگها نیز متنوع بوده و از انواع خیلی درشت Giantبا طول ۲۲ سانتی متر یا بیشتر تا واریته های مینیاتور که عرض توده برگها کمتر از ۲۲ سانتی متر است،در آنها دیده میشود.

بهترین راه برای انتخاب مناسب هوستا بازدید از یک خزانه که به خوبی احداث شده و با استفاده از کاتالوگ های آن می باشد که میتوان گیاه را بر اساس نوع طرح مورد نظر انتخاب کرد.

 

نیازها:تمام هوستا ها خاک خوب با رطوبت فراوان را ترجیح میدهند و باید در جایی که آفتابی تا سایه متوسط و دارای تابستان خنک تا به نسبت گرم کشت شوند.در نواحی با تابستان های داغ،به ویژه انواع ابلق باید در محل روشن تا سایه متوسط کشت شود.توده ها در صورتی که تقسیم و بازکاشت نشوند به طور نامحدود رشد میکنند.اما میتوان به راحتی از طریق تقسیم توده های قدیمی و یا قاش برداری گوه ها با یک بیل آن را تکثیر کرد.بهترین رشد را در نواحی با زمستان سرد و تابستان مرطوب(خنک یا داغ) دارد.حلزون و لیسه از آفات این گیاهان می باشند که باید کنترل شوند.

افزایش:با تقسیم ریزوم در بهار قابل افزایش است.گیاهان حاصل از بذر به ندرت ممکن است شبیه گیاه مادری باشند.

 

هوستا

هوستا

باغ شیشه‌ای
چرا مردم نمیدانندکه لادن اتفاقی نیست؟ نمی دانند در چشمان دم جنبانک امروز برق آبهای شط دیروزاست ؟ چرا مردم نمی دانند که در گل های ناممکن هوا سرد است؟
دیدگاه های شما

8 پاسخ به "معرفی گل هوستا"

 1. محمد گفت:

  بسیار گیاه زیبایی است. فکر می کنم در کاشت گروهی زیبایی خاصی داشته باشه.
  مهندس کاش در مورد کاشت گروهی یه پست کامل بنویسید. واقعا من بعضی وقت ها گیج میشم چه گیاهانی رو میشه با هم و توی یک گلدون کاشت. الان این هوستاها رو کنار چی میشه گذاشت؟

 2. محمد گفت:

  مثلا میشه هوستا رو با حسن یوسف تو یه گلدون کاشت؟

 3. زینب گفت:

  Attachment

  سلام اقای مهندس
  وقتتون خوش
  این گل من اردیبهشت ماه خریدم خیلی خوب زیاد میشد
  تو سایه نگه میدارم
  خاکشم مرطوب
  الان ب این روز افتاده برگاش یکی یکی زرد و خشک میشه
  تو شمال زندگی میکنم و دمای هوا گاهی تا ۳۸ درجه بالا میره
  ممنون میشم بفرمایید مشکلش چیه

 4. Mahboub گفت:

  Attachment

  سلام وقتتون بخیر
  حدود یک هفته پیش این گلدون رو خریدم تو خاکش هزارپا زیاد داشت گذاشتمش تو یه تشت پر از آب با مقداری سم دیازینون که هزارپاها از بین برن . گلدونش رو هنوز عوض نکردم بخاطر اینکه ترسیدم شوک بهش وارد شه و خراب بشه . حدود سه روز هست که روی برگهاش لکه افتاده علتش چیه ؟
  ممنون میشم راهنمایی کنید که چیکار کنم

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

محصولات فروشگاه

تست یکتشت

تست یک

باغ شیشه ای - جامع ترین ژورنال گل و گیاه ایران - سایتی برای با کلاس ها

باغ شیشه ای

 

برای عضویت دركانال تلگرامی بنفشه آفریقایی کلیک کنید

کانال فروش بنفشه آفریقایی

کانال فروش بنفشه آفریقایی