گل های بیرونی بدون دیدگاه
نگارنده: باغ شیشه‌ای در تاریخ: ۲۸ تیر ۱۳۹۲

معرفی گل فلوکس

فلوکس

نام انگلیسی

Phlox

نام علمی

Phlox drummondii

فارسی رایج

فلوکس

فارسی اصیل

ندارد

معیار زیبایی

رنج قیمت

از خانواده

Polemoniaceae

خاستگاه

آمریکای شمالی

 

 

    منشا فلوکس آمریکای شمالی و دارای ۶۷ گونه یک ساله یا چند ساله است که گل های آن به صورت گل آذین دیهیم یا گرزن خوشه مانند در انتهای ساقه قرار دارند. پایین هر گل لوله ای و باریک استو انتهای آن پس از باز شدن سینی شکل و دارای ۵ گلبرگ است و گاهی حالت ستاره ای شکل دارد. گل ها در رنگ های بنفش، صورتی، قرمز و آبی مایل به ارغوانی یا سفید مشاهده می شود که گاهی وسط آن دارای رنگ متمایز است. برگ ها کشیده یا نیزه ای شکل و بدون دمبرگ بوده که به صورت متقابل قرار دارند. گاهی برگ های بالایی متناوب هستند.

 

گلدهی

 

    از اواسط بهارتا اواخر تابستان گل می دهد.

 

نیازها

 

    تا حدودی سرما را تحمل می کند و نیاز به محل آفتابی و خاک با زه کشی کافی دارد. در خاک های کلسیمی و غنی از هوموس رشد خوبی خواهد داشت. به مقادیر زیاذ نمک به ویژه آمونیوم زیاد در مرحله تندشبذر حساس است. آب و هوای خنک در مرحله نشایی و نور کامل آفتاب در مرحله گلدهی برای آن مفید است.

 

افزایش

 

    بذر فلوکس یک ساله رادر بهار کاشته و نشاء آن را پس از یک ماه به محل اصلی منتقل می کنند. برای تندیدن نیاز به تاریکی دارد و باید با ورمیکولایت درشت پوشانده شود. برای افزایش شاخه های فرعی باید در مرحله نشایی آن را سر برداری کرد.

فلوکس

فلوکس

باغ شیشه‌ای
و بوی باغچه را ، باد، روی فرش فراغت نثار حاشیه صاف زندگی می کرد. و مثل بادبزن ، ذهن ، سطح روشن گل را گرفته بود به دست و باد می زد خود را ......
دیدگاه های شما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

محصولات فروشگاه

تست یکتشت

تست یک

باغ شیشه ای - جامع ترین ژورنال گل و گیاه ایران - سایتی برای با کلاس ها

باغ شیشه ای

برای عضویت دركانال تلگرامی باغ شیشه ای کلیک کنید