گیاهان پوششی و رونده بدون دیدگاه
نگارنده: باغ شیشه‌ای در تاریخ: ۱۴ بهمن ۱۳۹۲

معرفی ارودیوم

ارودیوم

نام انگلیسی

Alpine Geranium و Crane’s Bill

نام علمی

(Erodium reichardii (Syn: chamaedryoides

فارسی رایج

ارودیوم

فارسی اصیل

ندارد

معیار زیبایی

رنج قیمت

از خانواده

Geraniaceae

خاستگاه

جزیره بالریک اسپانیا

 

سلام دوستان سالها قبل این گیاه رو به صورت علف هرز تو خیابونا میدیدم یا توی بباغ ملی میدیدم اصلا نمیشناختم.تا اینکه یه روز از روی گلهاش فهمیدم از خانواده ی شمعدانی هستش و تحقیقات رو ادامه دادم و نهایتا فهمیدم ارودیوم هستش.به هر حال،گیاهی دائمی همیشه‌سبز است که با ظاهری زیبا زمین را می‌پوشاند. این گیاه در سال ۱۸۲۴ توسط آقای اگوستین پریموس نام گذاری و رده بندی شد.طبق تجربه ی باغ شیشه ای این گیاه بسیار مهاجم بوده و ترجیحا نباید با چمن یا لیزوماکیا و فرانکینیا کاشته شود چون عملا اثری از انها باقی نمی ماند.هر گیاه فرش ضخیمی از برگساره به ارتفاع ۱۵ سانتی‌متر و پهنای ۳۰ سانتی‌متر ایجاد می‌کند. برگ‌های گرد با دمبرگ طویل حدود ۵/۱ سانتی‌متر طول داشته و دارای حاشیه‌های لبه‌دار است. گل‌های فنجانی شکل به قطر ۵/۱ سانتی‌‌متر به رنگ سفید یا صورتی گلی، که در واقع ناشی از گلبرگ‌ها دارای رگبرگ‌های قرمز تیره است، از اواسط بهار تا اواسط پاییز ظاهر می‌شوند. کپسول بذر باریک و منقوط که از مرکز هر گل حاصل می‌شود دلیل نامگذاری آن است.

نیازها: خاک زهکشی شده اما با آب کافی به گونه‌ای که خاک خشک نشود را می‌پسندد. سرما را به نسبت تحمل کرده و محل آفتابی تا سایه آفتاب را می‌پسندد. به دلیل رشد کند، برای سطوح کوچک پیشنهاد می‌شود. گیاهان باید با فاصله ۱۵ تا ۳۰ سانتی‌متر کشت شوند.

افزایش: از طریق کاشت بذر تازه، تقسیم بوته و یا ریشه‌دار کردن قلمه‌های ساقه قابل افزایش است.

ارودیوم

ارودیوم

باغ شیشه‌ای
و بوی باغچه را ، باد، روی فرش فراغت نثار حاشیه صاف زندگی می کرد. و مثل بادبزن ، ذهن ، سطح روشن گل را گرفته بود به دست و باد می زد خود را ......
دیدگاه های شما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

محصولات فروشگاه

تست یکتشت

تست یک

باغ شیشه ای - جامع ترین ژورنال گل و گیاه ایران - سایتی برای با کلاس ها

باغ شیشه ای

برای عضویت دركانال تلگرامی باغ شیشه ای کلیک کنید